KEÇİÖREN SANATORYUM DERSHANE ÖĞRETMENLERİNDEN BAŞARI

Üniversite hayali olan öğrenciler, üniversitenin ilk yılında yabancılık çekebiliyor. İlk sınıf öğrencilerinin çoğu başarılı bir üniversite öğrencisi olmanın ne demek olduğunu bilmiyor. İyi ve kötü notlar arasındaki farkı biliyorlar ama başarılı bir üniversite öğrencisi olmanın çok daha fazlası var. Peki başarılı öğrenciler neye benziyor? Keçiören Sanatoryum Dershane öğretmenleri başarılı öğrenciler hakkında tüyolar verdi.


Keçiören Sanatoryum Dershane Öğretmenlerine Göre Başarılı Öğrenci


Başarılı öğrenciler sorumlu ve aktiftirler. Hayatınızın kontrolünü elinizde tutun, dersleri asla kaçırmayın ve çalışmalarınızda geri kalmayın. Eğitim hedefleri belirleyin. Neden üniversitede olduğunuzu biliyorsanız, bu hedefler sizi motive edecek! Sorular sorun. Soru sormaktan korkmayın… Ders planlarınızı organize edin. Keçiören Sanatoryum Dershane öğretmenlerine göre sessiz bir yer ve ders çalışmak için zaman planlamalısınız. Zaman yönetiminde iyi olun. Günlük bir program izleyin ve haftada en az 20 saat çalışmaya çalışın. Nasıl çalışılacağınızı bilin. Başarılı öğrenciler, optimum eğitim için tüm ipuçlarını ve püf noktalarını bilirler.

 

Keçiören Sanatoryum Dershane Öğretmenleri Bunları Öneriyor


İyi görünen ve sıkı çalışmanızı yansıtan son bir sunum üretmek için zaman ayırın. Şimdi, başarıyı engelleyen yaygın sorunlara bir göz atalım. Başarısız öğrencilerin eksik eğitim hedefleri vardır. Herhangi bir hedefe sahip olmamak, sizi ödevler üzerinde çalışmaktan alıkoyar. Eksik motivasyon da başarısızlığın sebeplerinden biridir. Göreceli olarak başarısız olarak nitelendirilen öğrenciler Keçiören Sanatoryum Dershane öğretmenlerine göre zaman yönetimi konusunda zayıftır. Bu öğrenciler kavramları farklı durumlara uygulayamazlar, görevleri tamamlayamazlar ve kendi öğrenimlerinden sorumlu değildirler.


Keçiören Sanatoryum Dershane Öğretmenleri Başarısızlık Korkusu Sizi Yıldırmasın Diyor


Peki nereden başlıyorsunuz? Nasıl daha başarılı bir öğrenci olursunuz? Tek yapmanız gereken daha proaktif olmak ve iyi alışkanlıklara sahip olmak! Düzenli olarak yaptığınız şeyler sizi daha düzensiz, dağınık ve mücadele eden öğrencilerden ayıracaktır. Düzenli olarak çalışan ama gelişebileceklerini bilmeyen birçok öğrenci var. Aktif olmalısınız, pasif değil! Aktif öğrenciler çok daha başarılıdır ve daha iyi notlar alırlar!